Sağlıklı ve Mutlu Bebekler
Hakkımda

Aslında kim olduğumun ne önemi var. Önemli olan şu ki bende sizler gibi çalışan bir anne ve bebeği için en iyisini isteyen bir ebeveynim.

Unutmayın mutlu ve sağlıklı bebeklerin sırrı mutlu, sağlıklı ve kendine güvenen ebeveynlerdir.

Prader – Will Sendromu

Prader – Will sendromu da en sık rastlanan genetik bozukluklardan birisidir. Bu sendrom 15. kromozomun uzun kolundaki bozukluklardan kaynaklanır. Yaklaşık on bin de bir görülür. Obezitenin bilinen en önemli genetik nedenlerinden biridir. Bu bebeklerde yeni doğan döneminde itibaren hipotoni gelişme geriliği, obezite, hipogondizm ( eşey organlarının küçüklüğü) ve tipik yüz görünü ( alın çapının dar olması, burun kemiğinin darlığı, üst dudakta incelik, ağız üst kenarlarının aşağı dönük oluşu vb.) dikkat çeker. Yaş ilerledikçe düşük omuzlar, kısa boy, omurga anormallikleri görülebilir.

Prader – Will SendromuBu bebeklerin emmesi zayıftır, kasların kasılma düzeyi düşüktür. Görsel becerileri daha iyi olmasına karşın, zihinsel soyutlama becerileri genelde yetersiz kalır. Erken çocukluk döneminde inatçılık, takıntılar, öfke nöbetleri ve davranım sorunları sık görülür. Çoğu çocuk psikoterapi ve özel eğitime ek olarak ilaç tedavilerine ihtiyaç duyar.

Bu yazı için arama terimleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Advertorial

Sitemiz Nisan 2013 tarihinden bugüne toplam kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
İlginiz için teşekkür ederiz.